Instalacje centralnego odkurzacza

INSTALACJE
CENTRALNEGO ODKURZACZA

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i montowaniu instalacji centralnego odkurzacza.

Instalacje centralnego odkurzacza

Firma F.H.U. „KUREK” Konrad Kurek
instalacje centralnego odkurzacza

Aby utrzymać porządek w naszych domach, wszyscy regularnie je sprzątamy. Poza ścieraniem kurzu i myciem okien wykorzystujemy do tego procesu także elektryczne urządzenia ssące wynalezione w 1901 roku – odkurzacze. Te tradycyjne mają jednak wiele wad. Jedną z nich jest ich ciężar. Choć niektórzy producenci oferują relatywnie lekkie urządzenia, to wnoszenie ich na poszczególne kondygnacje naszego domu może być uciążliwe. Po drugie wymagają stałego zasilnia prądem, przez co w czasie sprzątania musimy zmagać się z plączącym się kablem. Ponadto hałasują i wydmuchują zassane powietrze blisko nas, co powoduje ciągłe wzbijanie kurzu. Na szczęście technologia rozwijana jest także w tej dziedzinie i coraz częściej montujemy w Państwa domach instalacje centralnego odkurzacza.

“Nasza firma pomaga w projektowaniu i montażu w Państwa domach instalacji centralnego odkurzacza pozwalającej na wygodne i bardzo dokładne sprzątanie pomieszczeń.”

Instalacje centralnego odkurzacza – jak to działa?

Instalacje centralnego odkurzacza początkowo montowano wyłącznie w biurowcach, jednak z każdym rokiem przybywa ich w prywatnych domach. System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej (odpowiednika korpusu przenośnego odkurzacza), którą łączy się rurami z zainstalowanymi w ścianach gniazdami ssącymi. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Jeżeli chcemy posprzątać, podłączamy tylko elastyczny, lekki wąż do najbliższego gniazda. Od razu uruchamia się jednostka centralna i możemy odkurzać. Gniazda ssące oczywiście rozmieszczamy w różnych częściach domu według upodobań tak, by zapewnić sobie maksymalny komfort sprzątania.

Jednostkę centralną standardowo umieszcza się poza mieszkalną przestrzenią domu (w piwnicy, kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu). W niej znajduje się zbiornik kurzowy, do którego zasysane jest powietrze wraz z kurzem i wszelkimi nieczystościami. Opróżnia się go co 5-6 miesięcy. Warto wspomnieć także, że instalacje centralnego odkurzacza dają bardzo dużą i stałą moc ssania, co pozwala na wydajne odkurzanie.

Następnie całe zużyte powietrze zostaje oczyszczone i odprowadzone poza budynek. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniach jest świeże, a nasz dom jest niemal całkowicie wolny od kurzu. Jest to bardzo ważne przede wszystkim dla alergików. Ich kolejną zaletą jest cicha praca, ponieważ silnik zlokalizowany jest z dala od sprzątanych pomieszczeń oraz brak plączącego się kabla zasilającego.

Instalacje centralnego odkurzacza pozwalają także na montaż wielu przydatnych akcesoriów. W przypadku dużych i ciężkich zanieczyszczeń, takich jak popiół z kominka, możliwe jest wykorzystanie specjalnego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne separatora. Natomiast w miejscach, w których często zamiatamy podłogę, możemy zainstalować automatyczną szufelkę. Mowa o szczelinowym, zamykanym otworze ssącym montowanym na poziomie posadzki. Możemy do niego zamiatać wszystkie drobne zanieczyszczenia takie jak okruchy czy błoto. Dlatego też najczęściej instaluje się je w kuchni czy przedpokoju.

Centralny odkurzacz zgodnie z Państwa życzeniami

F.H.U. “KUREK” Konrad Kurek posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i montowaniu instalacji centralnego odkurzacza. Pomagamy Państwu w wyborze jednostek centralnych o odpowiedniej mocy oraz służymy pomocą podczas ustalania miejsc, w których mają znajdować się gniazda ssące. Instalacje wykonujemy tylko z elementów najwyższej jakości, które dają nam pewność, że nasz Klient będzie mógł cieszyć się przez wiele lat bezawaryjną pracą centralnego odkurzacza. Współpracujemy ze sprawdzonymi i znanymi producentami: aeroVac, VacuMaid, AEG, Venton, Electrolux.”

Sprawdź inne usługi wykonywane w naszej firmie

Instalacje wodociągowe
Instalacje gazowe
Instalacje solarne
Centralny odkurzacz
Pogotowie techniczne
Przeglądy i konserwacja
Likwidacja pieców węglowych
Instalacje kanalizacyjne
Instalacje grzewcze
Skontaktuj się z nami
Posiadamy wieloletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia prac hydraulicznych i instalatorskich.
Nasz adres
F.H.U."KUREK" Konrad Kurek
ul. Nad Potokiem 8
30-830 Kraków
Dane kontaktowe
e-mail: biuro@kurek.com.pl
tel. 12 222 90 90
kom.: 607 206 216
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
error: Tekst objęty prawami autorskimi.
Call Now Button