Instalacje gazowe

INSTALACJE
GAZOWE

Wykonuje instalacje gazowe z odpowiednich materiałów oraz zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Instalacje gazowe

Firma F.H.U. „KUREK” Konrad Kurek
instalacje gazowe

Ogrzewanie domu gazem jest całkowicie bezobsługowe, niezwykle komfortowe i przyjazne środowisku. Obecnie produkowane kotły gazowe są bardzo estetyczne i charakteryzują się bardzo nowoczesnym i funkcjonalnym sterowaniem.

Instalacje gazowe są więc doskonałą alternatywą dla osób, które nie zamierzają myśleć o corocznym zakupie węgla na opał bądź po prostu chcą przysłużyć się naszej planecie.

“Instalacje gazowe cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych i nie tylko. Gaz można wykorzystywać zarówno do ogrzewania budynku, jak i w kuchennych płytach grzewczych.”

Instalacje gazowe na gaz ziemny lub płynny

Wyróżnia się dwa rodzaje instalacji, ze względu na postać dostarczanego gazu:

Instalacje na gaz ziemny – rodzaj paliwa kopalnianego pochodzenia organicznego zbierający się w skorupie ziemskiej. Wymagają podłączenia instalacji wewnętrznej do przebiegającej koło budynku sieci gazowej. Gazem ziemnym można zasilać kuchnie gazowe oraz ogrzewać cały dom.

Instalacje na gaz płynny (LPG) – mieszanina propanu i butanu. Popularna na terenach niezurbanizowanych, bez dostępu do sieci gazu ziemnego. LPG w dużej mierze wykorzystuje się w kuchniach gazowych, do których dostarcza się go w butlach.

Istnieje jednak możliwość ogrzewania gazem płynnym całego domu. Wówczas na zewnątrz, w odpowiedniej odległości od budynku montuje się specjalne zbiorniki naziemne (dla propanu) lub podziemne (dla mieszaniny propanu i butanu). Różnica między propanem a mieszaniną propan-butan polega na różnej temperaturze ich wrzenia. Ten pierwszy wrze w około -42°C, a drugi w -4°C. Dzięki temu propan może być użytkowany w niższych temperaturach. Natomiast propan-butan po schłodzeniu poniżej -4°C uniemożliwia prawidłową pracę palników. Dodatkowo spalanie czystego propanu pozwala uzyskać wyższą temperaturę płomienia.

Instalacje gazowe – bezpieczeństwo

Prawidłowo zamontowane i eksploatowane instalacje gazowe zapewniają całkowite bezpieczeństwo. Priorytetem jest precyzyjne wykonanie połączeń elementów instalacji (rury, kształtki, armatura, urządzenia gazowe). Tworzone przez nas instalacje są montowane z niezwykłą starannością, dzięki czemu są bezwzględnie szczelne, o czym świadczą odpowiednio przeprowadzane testy szczelności.

Ponadto wykonujemy je w oparciu o przepisy prawa budowlanego i rozporządzeń wykonawczych. Dzięki temu mamy pewność, że nasze instalacje zapewnią Państwu komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat. Dodatkowo na Państwa życzenie montujemy detektory gazu wraz z systemem alarmowym.

Instalacje wewnętrzne i zewnętrzne

“Wykonujemy instalacje gazowe wewnętrzne (prowadzone wewnątrz budynku) oraz zewnętrzne (poza budynkiem). Projektując je, zawsze pamiętamy o odpowiednim doborze materiałów. Do instalacji wewnętrznych używa się bowiem stalowych i miedzianych rur, a do zewnętrznych wyłącznie stalowych. Pomagamy także w wyborze kotła o odpowiedniej mocy, biorąc pod uwagę warunki, w jakich będzie pracował oraz jego rolę w instalacji grzewczej.”

Sprawdź inne usługi wykonywane w naszej firmie

Instalacje wodociągowe
Instalacje gazowe
Instalacje solarne
Centralny odkurzacz
Pogotowie techniczne
Przeglądy i konserwacja
Likwidacja pieców węglowych
Instalacje kanalizacyjne
Instalacje grzewcze
Skontaktuj się z nami
Posiadamy wieloletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia prac hydraulicznych i instalatorskich.
Nasz adres
F.H.U."KUREK" Konrad Kurek
ul. Nad Potokiem 8
30-830 Kraków
Dane kontaktowe
e-mail: biuro@kurek.com.pl
tel. 12 222 90 90
kom.: 607 206 216
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
error: Tekst objęty prawami autorskimi.
Call Now Button