Instalacje grzewcze

INSTALACJE
GRZEWCZE

Istotą naszej pracy jest nie tylko właściwy montaż instalacji, ale przede wszystkim odpowiedni dobór jej komponentów.

Instalacje grzewcze

Firma F.H.U. „KUREK” Konrad Kurek
instalacje grzewcze

Instalacje grzewcze to jedne z najważniejszych systemów montowanych we wszystkich budowanych nieruchomościach. Dzięki nim możemy cieszyć się ciepłem w pomieszczeniach naszego domu, gdy temperatura na zewnątrz znacznie spada.

Sercem każdego domu i punktem centralnym systemów grzewczych jest oczywiście kotłownia. Współczesne kotłownie różnią się jednak diametralnie od tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Dzisiejsza kotłownia to czyste pomieszczenie, w którym pracują nowoczesne, niemal bezobsługowe urządzenia.

“Instalacje grzewcze, które wykonujemy, zapewniają optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu oraz komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacyjne. Montowane przez nas kotły to nowoczesne, bezawaryjne i przyjazne środowisku urządzenia.”

Odpowiedni dobór komponentów?

Istotą naszej pracy jest nie tylko właściwy montaż instalacji, ale przede wszystkim odpowiedni dobór jej komponentów. Instalacje grzewcze muszą bowiem zapewniać optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu. Naszym zadaniem jest zatem instalacja takiego urządzenia, które będzie działało jak najefektywniej, a jednocześnie jego koszty eksploatacyjne będą tak niskie, jak to tylko możliwe.

Odpowiedniej jakości kocioł oraz prawidłowo wykonana instalacja grzewcza pozwalają na właściwe ogrzewanie domu, dają komfort użytkowania i charakteryzują się niskim kosztem obsługi. Mając na uwadze także kwestie ekologiczne, stawiamy na najnowsze, niezawodne rozwiązania, które dbają także o kondycję naszego środowiska. Stąd wybór producentów kotłów takich jak: Brötje, DeDietrich, Vaillant, Termet, Junkers, czy Viessmann, Buderus, Beretta, Ariston, Saunier Duval, Chatofoux, Immergas, Ferroli. Wykonujemy zarówno kotłownie z kotłami na paliwo stałe (drewno węgiel), jak i ciekłe (olej opałowy) oraz gazowe (metan, propan).

Wydajny, niskoemisyjny, gazowy kocioł kondensacyjny Brötje

Z kolei instalacje grzewcze wykonujemy z rur stalowych czarnych bez szwu, miedzianych, zgrzewanych oraz Pex następujących producentów: Cosmonova, Purmo, Wavin, Uponor, Tweetop, TECE, Viega, Geberit.

Ponadto warto zaznaczyć, że F.H.U. “KUREK” Konrad Kurek od wielu lat posiada liczne certyfikaty Autoryzowanego Instalatora kotłów produkowanych przez firmy Brötje, Vaillant oraz Junkers, a także certyfikat pozwalający na świadczenie usług Autoryzowanego Serwisu wspomnianych wyżej kotłów firmy Brötje.

Od 2017 roku uczestniczymy także w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Krakowa, w ramach którego mieszkańcy gminy Kraków mogą ubiegać się o dotacje z budżetu gminy na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska (wymiana pieców węglowych na bardziej ekologiczne). Nasza firma jest wśród wykonawców rekomendowanych przez Gminę Miejską Kraków, o czym świadczy ten dokument

Urządzenia grzewcze Brötje goszczą w polskich domach od pokoleń. To niemiecka jakość i gwarancja niezawodności.

Wykonujemy następujące instalacje grzewcze:

INSTALACJE GRZEJNIKOWE

Jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj instalacji centralnego ogrzewania. Przed montażem wyliczamy zapotrzebowanie na ciepło w poszczególnych pomieszczeniach i dobieramy grzejniki o odpowiedniej mocy, tak by optymalnie ogrzać cały dom.

Ponadto zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem instalacji, które wymagają nietypowych grzejników czy nietypowego prowadzenia rur.

INSTALACJE PODŁOGOWE

Ten typ ogrzewania płaszczyznowego wyróżnia się wyjątkowym komfortem użytkowania oraz niskimi kosztami eksploatacji. Instalacje podłogowe znacznie poprawiają estetykę pomieszczeń, ponieważ żadne elementy grzejne nie są widoczne.

Ponadto zapewniają bardzo korzystny rozkład temperatur. Wymagają jednak wcześniejszego zaplanowania pozwalającego uwzględnić umiejscowienie innych instalacji sanitarnych. Zajmujemy się montażem zarówno instalacji podłogowych wodnych, jak i elektrycznych;

INSTALACJE ŚCIENNE

Jest to najlepsza forma ogrzewania płaszczyznowego charakteryzująca się bardzo dobrą efektywnością ekonomiczną oraz doskonałym rozkładem temperatur dzięki temu, że niweluje wpływ zimnej ściany zewnętrznej. Zajmujemy się montażem instalacji ściennych powietrznych, wodnych oraz elektrycznych.

INSTALACJE SUFITOWE

Instalacje tego typu oddają najwięcej ciepła w procesie przekazywania energii cieplnej. Charakteryzują się największą powierzchnią grzejną, nieprzysłoniętą żadnymi elementami wyposażenia. Instalacje sufitowe można wykorzystywać także w procesie chłodzenia. Zajmujemy się montażem instalacji sufitowych wodnych oraz elektrycznych.

INSTALACJE NADMUCHOWE

System ogrzewania nadmuchowego może spełniać zarówno funkcję grzewczą, jak i chłodzącą. Zapewnia jednocześnie skuteczne ogrzewanie pomieszczenia, jak i jego filtrację, wentylację i nawilżanie. Ukryte elementy instalacji, którymi są kratki nawiewne, pozytywnie wpływają na estetykę pomieszczenia.

Sterowanie ogrzewaniem

“Nowoczesne instalacje grzewcze pozwalają na niezwykle łatwe zarządzanie temperaturą w całym budynku za pomocą panelu kontrolnego lub aplikacji mobilnej. Montowane przez nas urządzenia są intuicyjne i niezawodne – współpracujemy tylko ze sprawdzonymi markami (TECH Sterowniki, Salus Controls, Euroster, Danfoss, Auraton) – oraz, dzięki innowacyjnemu designowi, podnoszą estetykę wnętrz. Sterowniki umożliwiają rozważną regulację ogrzewania, zmniejszając tym samym całkowite zużycie energii.”

Sprawdź inne usługi wykonywane w naszej firmie

Instalacje wodociągowe
Instalacje gazowe
Instalacje solarne
Centralny odkurzacz
Pogotowie techniczne
Przeglądy i konserwacja
Likwidacja pieców węglowych
Instalacje kanalizacyjne
Instalacje grzewcze
Skontaktuj się z nami
Posiadamy wieloletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia prac hydraulicznych i instalatorskich.
Nasz adres
F.H.U."KUREK" Konrad Kurek
ul. Nad Potokiem 8
30-830 Kraków
Dane kontaktowe
e-mail: biuro@kurek.com.pl
tel. 12 222 90 90
kom.: 607 206 216
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
error: Tekst objęty prawami autorskimi.
Call Now Button