Instalacje solarne

INSTALACJE
SOLARNE

Pomaga w doborze odpowiedniej ilości kolektorów słonecznych oraz zajmuje się kompleksowym montażem instalacji solarnych.

Instalacje solarne

Firma F.H.U. „KUREK” Konrad Kurek
Instalacje solarne

Energia słoneczna jest odnawialnym, najczystszym i niezwykle obfitym źródłem energii. Szacuje się, że całe docierające do powierzchni Ziemi promieniowanie pozwoliłoby na wytworzenie 6000 razy więcej energii, niż wynosi nasze ogólnoświatowe zapotrzebowanie. Energię pozyskuje się z bezpośredniego lub odbitego światła słonecznego – jest zatem całkowicie darmowa. Dlatego też coraz częściej widuje się na dachach budynków instalacje solarne. Pozwalają one na podgrzanie wody użytkowej w domu czy basenie. Wspomagają także instalacje centralnego ogrzewania. Dzięki temu poza sezonem grzewczym nie trzeba specjalnie rozpalać kotła, aby móc korzystać z ciepłej wody. Z energii słonecznej można także produkować energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych.

“Nasza firma od wielu lat montuje na Państwa domach instalacje solarne, które zapewniają Państwu możliwość pozyskiwania darmowej energii słonecznej i wykorzystywania jej do podgrzewania wody użytkowej.”

Instalacje solarne – jak działają?

Elementy składowe instalacji solarnych

Instalacje solarne składają się z dwóch głównych elementów: kolektorów słonecznych oraz zbiornika ciepłej wody użytkowej. Zadaniem tych pierwszych jest przekształcenie promieniowania słonecznego w energię cieplną. Służy do tego specjalna płyta absorpcyjna. Odbiera ona energię słoneczną, przemienia ją w ciepło i przekazuje do zbiornika poprzez przenośnik ciepła – płyn solarny tłoczony przez pompę. Pracą całego systemu kieruje regulator solarny. Jeżeli temperatura płynu w kolektorach przekracza temperaturę wody w zbiorniku, regulator wyłącza pompę. Natomiast w okresie zimowym, kiedy nasłonecznienie jest znacznie słabsze, wodę w zbiorniku ogrzewa kocioł centralnego ogrzewania.

Kolektory – z czego powstają i jak się je montuje?

Kolektory słoneczne buduje się z materiałów charakteryzujących się wysoką jakością i wytrzymałością (miedź, aluminium, szkło solarne). Dzięki temu są niemal bezawaryjne i długowieczne. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wystawia się je na działanie wiatru, deszczu, śniegu i lodu. Kolektory montuje się na ścianach oraz dachach budynków, a także na ziemi. W przypadku dachów instaluje się je pod kątem 45° od poziomu i w kierunku południowym. Dzięki temu optymalnie wykorzystuje się padające promienie słoneczne. Jeżeli na dachu nie ma miejsca, można je zamontować na elewacji budynku (także pod kątem 45°) lub wybudować specjalną wolnostojącą konstrukcję.

Instalacje solarne – czy się opłaca?

Kolektory słoneczne mają sporą wydajność. W wielu przypadkach wystarczą już zaledwie dwa, by zapewnić ciepłą wodę dla czteroosobowej rodziny. Najkorzystniejsze warunki nasłonecznienia w Polsce przypadają na okres od kwietnia do września. Jednak w pozostałych miesiącach, w okresie od jesieni do wiosny, także można liczyć na choćby częściowe pokrycie zapotrzebowania na ciepło. Biorąc pod uwagę, że z ciepłej wody korzystamy codziennie, a energię słoneczną mamy za darmo, inwestycja w instalacje solarne zwraca się bardzo szybko.

F.H.U. “KUREK” Konrad Kurek pomaga w doborze odpowiedniej ilości kolektorów słonecznych do Państwa warunków oraz zajmuje się profesjonalnym, kompleksowym montażem instalacji solarnych. Korzystamy tylko ze sprawdzonych produktów i materiałów wysokiej jakości pozwalających zapewnić naszym Klientom bezawaryjność użytkowania systemów solarnych. Korzystamy ze sprawdzonych produktów znanych marek: DeDietrich, Vaillant, Junkers oraz Hewalex.

Sterowanie ogrzewaniem

“Nasza firma od wielu lat montuje na Państwa domach instalacje solarne, które zapewniają Państwu możliwość pozyskiwania darmowej energii słonecznej i wykorzystywania jej do podgrzewania wody użytkowej.”

Sprawdź inne usługi wykonywane w naszej firmie

Instalacje wodociągowe
Instalacje gazowe
Instalacje solarne
Centralny odkurzacz
Pogotowie techniczne
Przeglądy i konserwacja
Likwidacja pieców węglowych
Instalacje kanalizacyjne
Instalacje grzewcze
Skontaktuj się z nami
Posiadamy wieloletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia prac hydraulicznych i instalatorskich.
Nasz adres
F.H.U."KUREK" Konrad Kurek
ul. Nad Potokiem 8
30-830 Kraków
Dane kontaktowe
e-mail: biuro@kurek.com.pl
tel. 12 222 90 90
kom.: 607 206 216
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
error: Tekst objęty prawami autorskimi.
Call Now Button