Likwidacja pieców węglowych

LKWIDACJA
PIECÓW WĘGLOWYCH

Pomaga w uzyskaniu dofinansowania na modernizację instalacji grzewczej.

Likwidacja pieców węglowych

Firma F.H.U. „KUREK” Konrad Kurek
likwidacja pieców węglowych

Smog jest nienaturalnym zjawiskiem powstającym z połączenia zanieczyszczenia powietrza wynikającego z działalności człowieka oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. W walce ze smogiem niezwykle istotna jest likwidacja pieców węglowych, szczególne tych starych, i zamiana ich na nowoczesne kotły zasilane ekologicznym paliwem. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania i zajmujemy się wymianą pieców węglowych w Krakowie i okolicach Krakowa, ponieważ zależy nam na zdrowiu Państwa i następnych pokoleń.

“Firma Handlowo Usługowa „KUREK” Konrad Kurek zapewnia fachowe doradztwo i pomaga w uzyskaniu dofinansowania na modernizację instalacji grzewczej. Wymiana pieców węglowych oraz montaż nowoczesnych instalacji grzewczych to praca, którą wykonujemy od wielu lat, by poprawić jakość powietrza dla nas i następnych pokoleń.”

Likwidacja pieców węglowych – czy coś daje?

Nazwa smog oznacza zanieczyszczone powietrze będące mieszaniną toksycznych gazów w wysokim stężeniu oraz mgły. Nazwa Smog pochodzi ze zbitki dwóch słów: smoke (ang. dym) i fog (ang. mgła). Związki chemiczne (benzen, ołów) i pyły wchodzące w jego skład stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. Są bowiem przyczyną chorób takich jak: astma, alergia, niewydolność oddechowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroby układu krążenia czy nowotwory.

Według Światowej Organizacji Zdrowia smog zabija rocznie 50 tys. Polaków i ponad 6,5 mln osób na całym świecie. Organizacja szacuje także, że aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej mieści się w Polsce. Lista 10 polskich miast z najgorszym powietrzem prezentuje się następująco (od najbardziej zanieczyszczonego): Żywiec, Pszczyna, Rybnik, Wodzisław Śląski, Opoczno, Sucha Beskidzka, Kraków, Skawina, Nowy Sącz, Niepołomice. Przy czym w 2017 roku w Krakowie dopuszczalny poziom zanieczyszczeń w powietrzu przekroczony był w sumie przez 188 dni.

Zanieczyszczenia, przez które powstaje smog, pochodzą głównie ze spalania niskiej jakości węgla, węglowych odpadów (muł, miał) i śmieci. Stąd właśnie największy problem ze smogiem w okresie grzewczym. Używanie tych paliw w starych, niewłaściwie działających piecach dodatkowo potęguje emisję niebezpiecznych gazów do atmosfery. Likwidacja pieców węglowych i wymiana pieców węglowych na bardziej ekologiczne to istotne sposoby walki ze smogiem.

Spokojnie, najczęściej nie trzeba tego robić za własne pieniądze. Likwidacja pieców węglowych i wymiana pieców węglowych oraz zakup nowych w wielu gminach jest dofinansowywany. Poza ich likwidacją zapewniamy też fachowe doradztwo i pomagamy w uzyskaniu dotacji na modernizację instalacji grzewczej. Załatwiamy wszelkie formalności. Ponadto oferujemy profesjonalny montaż nowej instalacji wraz z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Firma Handlowo Usługowa „KUREK” Konrad Kurek zapewnia fachowe doradztwo i pomaga w uzyskaniu dofinansowania na modernizację instalacji grzewczej. Likwidacja pieców węglowych oraz montaż nowoczesnych instalacji grzewczych to praca, którą wykonujemy od wielu lat, by poprawić jakość powietrza dla nas i następnych pokoleń.

Sprawdź inne usługi wykonywane w naszej firmie

Instalacje wodociągowe
Instalacje gazowe
Instalacje solarne
Centralny odkurzacz
Pogotowie techniczne
Przeglądy i konserwacja
Likwidacja pieców węglowych
Instalacje kanalizacyjne
Instalacje grzewcze
Skontaktuj się z nami
Posiadamy wieloletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia prac hydraulicznych i instalatorskich.
Nasz adres
F.H.U."KUREK" Konrad Kurek
ul. Nad Potokiem 8
30-830 Kraków
Dane kontaktowe
e-mail: biuro@kurek.com.pl
tel. 12 222 90 90
kom.: 607 206 216
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte
error: Tekst objęty prawami autorskimi.
Call Now Button