Kotły Brötje BBS EVO 15-28i – oszczędność i efektywność w jednym

Kotły Brötje BBS EVO 15-28i
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii kotły Brötje BBS EVO 15-28i  spełniają wymagania nie tylko norm określonych przepisami prawa. Będą one dobre nawet dla najbardziej wybrednych użytkowników. Zapewniają komfort i ciepło w pomieszczeniach przy zachowaniu najwyższej kontroli i optymalizacji spalania.

 

Kotły Brötje BBS EVO 15-28i są nowoczesnym, alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych pieców. Walka z rosnącym poziomem emisji zanieczyszczeń do atmosfery spowodowała, że coraz więcej osób poszukuje ekologicznych rozwiązań.

Ekologiczne źródło ciepła

Smog w Polsce ciągle rośnie. Musimy zatem podjąć działania konieczne do jego minimalizacji. Ponieważ kotły Brötje BBS EVO 15-28i spełniają wszelkie normy emisji spalin, są często wybierane przez właścicieli domów. Stare kopciuchy odchodzą już na szczęście do lamusa. Również tradycyjne kotły gazowe wypierane są przez kocioł kondensacyjny. Jest on nie tylko bardziej ekologiczny, ale przede wszystkim oszczędny. Wykorzystuje bowiem maksimum paliwa, jakie mu zaoferujemy. Podczas procesu spalania gazu powstaje bowiem para wodna, która w tradycyjnych kotłach była jedynie odpadem, produktem ubocznym pracy układu. W przypadku kotłów kondensacyjnych również para wodna staje się paliwem. Jej ciepło wykorzystywane jest w pracy kotła.

Ekologiczne instalacje grzewcze całkowicie różnią się od przestarzałych odpowiedników. Wykorzystanie rur stalowych i miedzianych, odpowiedni i staranny dobór komponentów – to wszystko wpływa na wysoką jakość ciepła odczuwanego w naszym domu. Nie byłoby to jednak możliwe bez serca całej instalacji, czyli odpowiedniego źródła ciepła.

Choć wielu z nas dotychczas po prostu nie było stać na zakup profesjonalnego kotła gazowe, obecnie wiele się zmienia. Mamy bowiem możliwość skorzystania z licznych dotacji rządowych. Pieniądze, które otrzymamy, możemy przeznaczyć na wszelkie prace termomodernizacyjne, wykonywane w obrębie naszego budynku. W związku z obowiązkiem wymiany starych pieców poszukujemy finansów, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Warty uwagi jest szczególnie program priorytetowy „Czyste Powietrze”, którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kotły Brötje BBS EVO 15-28i

Jeśli już zdecydujemy się na wymianę starego pieca, musimy zdecydować się na jedną z wielu nowych możliwości. Ze wszystkich to właśnie kocioł gazowy wydaje się najwygodniejszy. Jego obsługa jest intuicyjna, a raz zaprogramowany posłużyć nam może bez zmian przez cały sezon.

Moc grzewcza opisywanych kotłów waha się od 2,9 do 28 kW, a podgrzewacz c.u.w. ma aż 130 l pojemności. Kotły Brötje BBS EVO 15-28i są kotłami wolnostojącymi, dzięki czemu nadają się niemal do każdego wnętrza i pomieszczenia. Ilość potrzebnego gazu kocioł dopasowuje do powietrza potrzebnego do spalania. Umożliwia to nowoczesne rozwiązanie – dysza Venturiego.

Mieszanina gazu i powietrza jest równomiernie rozprowadzana do dyszy palnika. Ta elektroniczna optymalizacja spalania (EVO) zapewnia najwyższy poziom dopasowania spalania paliwa do potrzeb użytkownika. Sprawność normatywna kotła to aż 109%. Swoje preferencje ustalasz podczas programowania kotła. Masz do dyspozycji kilka programów automatycznych. Jeśli jesteś bardziej wymagający, możesz ręcznie ustalić wartości temperatur oraz skorzystać z programowania zegarowego.

Montaż i eksploatacja

Perfekcyjne dopasowanie części konstrukcyjnych zapewnia wygodę montażu i eksploatacji. Piec składa się z naczynia wzbiorczego centralnego ogrzewania, wentylatora regulowanego elektronicznie, kanału wstępnego zmieszania gaz-powietrze, systemu Venturiego, dwie pompy, zawór gazu oraz system regulacji ISR-PLUS. Dodatkowo na wyposażeniu może znajdować się membranowe naczynie wzbiorcze ciepłej wody użytkowej.

Podłączenie obiegu grzewczego powinniśmy zlecić specjaliście. Dzięki temu zyskamy gwarancję prawidłowego wykonania i podłączenia całości instalacji. Samodzielnie nie powinniśmy podejmować prób podłączenia kotła ani tym bardziej zmieniać jego budowy. Zdarza się bowiem i tak, że użytkownicy, chcąc dopasować kocioł idealnie do pomieszczenia, decydują się na ingerencję w jego specyfikę. To działanie niedopuszczalne.

Montaż kotła jest dosyć prosty. Wystarczy bowiem wkręcić kołki prowadzące w odpowiednie miejsca, umieścić część kotłową na części z podgrzewaczem i kocioł ustawić na kołkach prowadzących. Pamiętając o zastosowaniu odpowiednich uszczelek, wykonujemy następnie połączenie rurowe. W czasie wykonywania tych czynności zalecana jest szczególna ostrożność. Brak wprawy może doprowadzić do zakleszczenia dłoni podczas montażu. Przygotowanie do używania kotła i jego pierwsze programowanie jest jednak trudniejsze. Samo użycie należy do zadań najłatwiejszych. Wystarczy odpowiednio ustawić pożądaną przez nas temperaturę na regulatorze. Ma on formę pokrętła. Dzięki temu możemy precyzyjnie ustalić wartości, których oczekujemy w pomieszczeniach. Swoje ustawienia możemy zmienić praktycznie w każdym momencie. Wystarczy kilka kliknięć na wyświetlaczu.

Skomentuj wpis

12 222 90 90
error: Tekst objęty prawami autorskimi.