Kocioł Brötje BBK EVO – dla jakich wnętrz?

Kocioł Brötje BBK EVO
Nowoczesne kotły w niczym już dzisiaj nie przypominają starych pieców, które mieliśmy w kotłowniach jeszcze kilkanaście lat wstecz. Energooszczędne, ekonomiczne, kompaktowe – zalety można by wymieniać niemal w nieskończoność. Na ich korzyść przemawia również nowoczesny design, dzięki któremu pasują do każdego wnętrza. Taki jest też kocioł Brötje BBK EVO.

 

Już nie musimy chować kotła w kotłowni. Kocioł Brötje BBK EVO ma tak uniwersalny rozmiar, że jego instalacja nie sprawi nam problemu nawet w ciasnym pomieszczeniu. Wystarczy odpowiednio przemyśleć miejsce jego montażu już na etapie budowy domu lub remontu mieszkania. Unikniemy wtedy przeróbek koniecznych do wykonania podłączeń hydraulicznych, gazowych, wentylacyjnych i elektrycznych, które niezbędne są w prawidłowej pracy kotła.

Kocioł kondensacyjny

Tradycyjny kocioł gazowy a kocioł kondensacyjny to ogromna różnica. Nowoczesne instalacje grzewcze wykorzystują potencjał źródła energii do maksimum. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, w kotłach kondensacyjnych paliwo spalane jest w 100%. Wykorzystują one bowiem nie tylko gaz, ale i parę wodną. To ona jest skutkiem ubocznym spalania gazu. W większości kotłów produkt ten marnuje się i nie zostaje ponownie wykorzystany. W przypadku kotłów kondensacyjnych paliwem staje się nawet para wodna.

Wymiana starych kopciuchów na nowoczesne źródła ciepła możliwa jest w wielu przypadkach dzięki rządowym dotacjom. Jedną z nich oferuje program priorytetowy „Czyste Powietrze”. Organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, umożliwia ubieganie się o dofinansowanie przebiegu wszelkich prac termomodernizacyjnych. Chodzi tu nie tylko o wymianę źródła ciepła, choć to główne działanie podejmowane w ramach dofinansowania. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć również na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii itp.

Kocioł Brötje BBK EVO – montaż

Kocioł Brötje BBK EVO jest prosty zarówno w montażu, jak i obsłudze. Jego instalację powinien jednak wykonać autoryzowany zakład instalacyjny. Dzięki temu zyskujesz pewność prawidłowego montażu pieca i wszelkich instalacji. Specjaliści zajmą się zleceniem w sposób kompleksowy. Tak, byś mógł używać kotła od razu po jego zamontowaniu. Nie kieruj się tym, że montaż kotła kondensacyjnego Brötje BBK EVO jest mało skomplikowany. Nawet w przypadku pozornie łatwych instalacji coś może „pójść nie tak”. Wtedy i tak będziesz musiał skorzystać z pomocy specjalisty.

Zanim przystąpimy do procesu instalacji kotła, musimy pamiętać o tym, by umieszczony został on w miejscu, w którym nie ograniczymy dostępu powietrza do strefy spalania. Kocioł Brötje BBK EVO nie może być zatem zastawiany, zwłaszcza ze wszystkich stron. Również z przodu kotła powinniśmy zostawić trochę wolnego miejsca. Przyda się zwłaszcza dla celów konserwacyjnych. Ważne jest, aby dojście do niego było łatwe i komfortowe. Powietrze, które kocioł będzie wykorzystywał do spalania, powinno być niezanieczyszczone. Wszelkie substancje i drobinki typu amoniak, siarczki, pył budowlany mogą spowodować uszkodzenie urządzenia. Kocioł i instalację musimy ochronić również przed możliwością zamarznięcia. Konieczne jest zatem ogrzewanie pomieszczenia, w którym znajduje się nasze źródło ciepła.

Woda w instalacji grzewczej

Woda w instalacji grzewczej to rzecz niezwykle istotna. Przed napełnieniem instalacji wodą, należy zbadać jej jakość. Musi ona bowiem spełniać określoną w polskim prawie normę i zalecenia producenta. Jeśli nasza woda będzie zbyt twarda, o złym pH lub niedopuszczalnej zawartości tlenu, nie może być użyta do napełnienia instalacji. Wtedy musimy ją uzdatnić. Zalecamy zapoznanie się z normą PN-93/C-04607 i dyrektywą VDI 2035 cz. 1 i 2. „Woda w systemach grzewczych. Wymagania i badania dotyczące jakości wody”.

Kocioł Brötje BBK EVO ogrzeje każde wnętrze

Kocioł Brötje BBK EVO charakteryzuje się najwyższym poziomem sprawności. Zajmuje niewiele miejsca i jest niezwykle prosty w obsłudze. Dzięki temu jego użytkownikiem może stać się niemal każdy. Zastosowanie technologii EVO gwarantuje precyzyjną regulację spalania. Wykorzystuje ona nowoczesne rozwiązania w postaci zwężki Venturiego oraz komputerowej metody obliczania dynamiki płynów. Kocioł pracuje ze stopniową, obniżaną temperaturą. Brak określonej dolnej granicy. Gwarantuje równomierne i stabilne spalanie przy maksymalnie zmniejszonej emisji spalin do atmosfery. Dzięki temu kocioł kondensacyjny tego typu ogrzeje całe Twoje mieszkanie lub dom. Nie ma tu znaczenia jego metraż i położenie. Optymalizacja procesu spalania jest tu na najwyższym poziomie. Dzięki zastosowaniu tego kotła, w Twoim domu będzie również ciepła woda użytkowa.

Dla ustalenia optymalnej temperatury, jaką chcemy osiągnąć w pomieszczeniach, możemy ustawić na programatorze tryb automatyczny lub samodzielnie określić wartości. Robimy to za pomocą pokrętła – obsługa programatora jest bardzo prosta. Temperaturą możemy również sterować w sposób zegarowy. Podczas pracy w takim trybie piec ogrzewa pomieszczenia do określonej temperatury pokojowej o odpowiednich porach.

Skomentuj wpis

12 222 90 90
error: Tekst objęty prawami autorskimi.